„Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam…”
Kezdjük a kályhától….
2017-ben indult el A Budaörsi NŐ közösség, egy fotókiállítással, aminek a keretén belül 10 olyan budaörsi nőt mutattunk be, akiknek élete, munkássága példaértékű.
Berente Imréné, Ari Erzsébet története indította el bennem a gondolatot, hogy szükség van egy díjra, egy eseményre, amit azért jön létre, hogy jutalmat kaphassanak azok a nők, akik erejükön felül teljesítenek.
Így 5 éven keresztül, 50 budaörsi nőt ismerhetett meg a nagyközönség.
A kiállítás fotókból, leírásokból, és egy meglepetés ünnepi műsorból állt.
A költségeket felajánlásokból és önerőből finanszíroztam.
Az öt éves évfordulónkra készült egy összefoglaló kiadvány is, és megnyitotta kapuit az Emlékeink című fotókiállítás 2020. március 8-án.
Akkor nagy tervekkel és lelkesedéssel készültem a következő projektünkre, mert úgy éreztem, hogy fordulóponthoz érkeztünk. Úgy gondoltam, hogy itt az ideje, hogy bemutassuk a budaörsi férfiakat is, de a sors közbeszólt.
A március 8-ai kiállításunk egy évig díszítette a budaörsi Városháza előcsarnokát. A koronavírus járványnak köszönhetően bekerülhettünk volna a Guiness-rekordok könyvébe, hiszen Budaörsön soha ilyen hosszú ideig nem voltak kiállítva képek.
Közösségi aktivitásra csak online volt lehetőség, de nem szerettem volna elvesztegetni egy évet az életemből, ezért úgy döntöttem, hogy „hadba hívom” A Budaörsi Nőket, hogy együtt vigyünk véghez 10 jó cselekedetet.
2020. szeptember 1-én indult útnak ez az új kezdeményezést.
Az első jó cselekedetben A Budaörsi NŐ és a Curly Hajadományozó Alapítvány összefogásának köszönhetően 2021. március 8-ig, valódi hajból készült parókákat adtunk térítésmentesen olyan daganatos betegeknek, akiknek a betegségükből adódóan kihullott a hajuk.
Elsőként az én hajamat vágták le.
Majd pedig érkeztek a további felajánlások.
Ez a projektünk felkeltette a HVG Extra A NŐ Magazin figyelmét is, és felkértek, hogy szerepeljek a Hétköznapi hőstetteink című kiállításukon, amiből egy könyv is készült.
Majd szépen haladtunk tovább, Nagytakarítást szerveztünk Budaörsön idősek, fiatalok és tűzoltók bevonásával.
Hangszereket gyűjtöttünk és adományoztunk. Zongorát, citerát, furulyákat, fuvolákat és gitárokat tudtunk szerezni a rászorulóknak. De mindeközben elindítottunk egy online videó sorozatot is, amiben azt mutattuk be, hogy hogyan lehet otthon hangszereket készíteni a háztartásban megtalálható tárgyakból.
Laptopokkal segítettük az online tanulást.
Felújítási munkálatokat végeztünk gyermek otthonokban, és a Buda Környéki Látássérültek Egyesületénél.
Ehhez helyi szakemberek, és a helyi kerékpáros egyesület, a Fillari-Team segítségét kértük.
Anyák napja alkalmából az idősek otthonában élő szépkorúakat leptük meg ajándékokkal, és egy dalcsokorral.
Kutyás felvonulást szerveztünk, hogy felhívjuk a figyelmet a felelős állattartásra, és hogy egy kutyás alapítványt támogassunk.
Adventkor mézeskalácsot sütöttünk, és ajándék csomagot adtunk a budaörsieknek.
Budaörsi képeslapokat készítettünk, és dobtuk be vele jókívánságainkat a budaörsi postaládákba.
Karácsonykor pedig karácsonyi ajándékkal, és műsorral készültünk az Élet-Hossz Idősek Otthonalakóinak. A Mindszenty József Általános Iskola kis diákjai, és a Budaörsi Népzene Tanoda diákjai segítettek ennek a projektnek a megvalósításában.
A projektjeinknek köszönhetően 2020-ban jelöltek a Novák Katalin neve alatt fémjelzett Nők Magyarországért díjra, ahol bekerültem Magyarország 10 leg példamutatóbb nője közé.
Négy kategóriában közel 500 jelölés érkezett, egészségügy, oktatás, szociális terület és egyéb kategóriákban. Én a szociális területen kerültem be végül az öt legjobb közé.
Ennek az eseménynek nagyon fontos szerepe volt számomra, hisz láthattam, hogy nagyban hogyan valósítják meg a profik azt, amit én Budaörsön belül saját forrásból hozok létre kicsiben.
Így zártuk a 2021-es évet, és a 10 jó cselekedetet Budaörsön.
A 2022-es évet arra szenteltem, hogy felhívjam a figyelmet a nők elleni erőszakra felszámolásának világnapjára.
NINCS minden RENDBEN! jelmondattal indult útnak egy új ötlet.
Egy rendhagyó szabadtéri kiállítással készültem, amire a budaörsi Romano Glaszo együttes tagjait vontam be. A képek budaörsi fiatalokról készültek, akik egy fájdalmasan különleges performance-szal készültek a megnyitóra.
A halálra táncoltatott lány – Holokauszt táncballada feldolgozásának egy részletét adták elő. Ez egy utazó kiállítás, ami az ország bármely részére eljuthat.
Elindult 2023.
Aki ismer az tudja, hogy én december 20-tól január 30-ig (a szülinapomig) tartok egy kis nyári szünetet, mert év közben sokat dolgozom, hogy minden álom valósággá válhasson.
Januárban születnek az ötletek, és készítem el az éves projekt terveimet is, hogy mi az, amire szeretnék összpontosítani.
Ekkor érkezett az egyik Budaörsi NŐ társamtól, Balás Esztertől egy e-mail, hogy talált egy pályázatot, ami pont nekem való, ez volt a Női Együttható kiírása. A projekt képzést, és segítséget ígért egy ötlet megvalósításához. Éreztem, hogy eljött az idő a tovább lépéshez.
(…egy kis kitérő szükséges…)
A Budaörsi NŐ közösség már úgy gondolom, hogy egy stabil és fix dolog az életemben. Egy olyan közösség, ahová jó tartozni, de mint minden ember, én is többet akartam, országos szintre kiterjeszteni a közösség építést. Ezzel próbálkoztam már korábban, hisz Szigetszentmiklóson is megvalósítottam egy kiállítást, és kiadványt A Budaörsi NŐ mintájára kétszer is, de rá kellett jönnöm, hogy nem ez az az út, amit keresek, viszont adott egy ötletet.
Izgalmas kaland volt más település különleges nőit megismerni, és rájöttem, hogy még többet akarok.
Ekkor alakult ki bennem először a gondolat, hogy szeretnék kialakítani egy országos hálózatot, és az különböző települések különleges hölgyeit összehozni, és közös projektbe kezdeni velük.
(…térjünk vissza a Női Együtthatóhoz…)
Jelentkeztem a Női Együttható programba.
Alibiként kitaláltam A Budaörsi TEHETSÉG-et, egy olyan letisztult, egyszerű és szerethető tervet, aminek helye lehet a Női Együtthatóban.
Leadtam, elfogadták, bejutottam.
Megismerkedtem a projekttel, egyértelművé vált számomra, hogy ez az, amit kerestem. Egy közösség, ami már átlépi Budaörs határait. Hozzám hasonló fura figurák, akik szeretnek tenni, alkotni, szeretni lelkileg gazdagodni.
Úgy gondotlam, hogy itt az alkalom, hogy megvalósítsam a régen dédelgetett álmomat, de…
… nem voltam benne biztos, hogy képes leszek rá, ezért kitaláltam egy tervet, és a projektemet az Eredet című film koncepciójára építettem.
A film főszereplője, Leonardo DiCaprio az ipari kémkedés legzseniálisabb bűnözője, aki képes bejutni áldozatai álomfázisába, belopózik az elméjükbe, és hozzáfér a legtitkosabb információkhoz is.
Viszont a főhősünk ennél sokkal többre képes, az álmon belül is létre tud hozni egy álmot, elhitetve áldozatával, hogy az a valóság, és így eljut legmélyebb szintekre is.
Ez az álom az álomban gondolat indította el az én képzeletemet is, amikor a saját projektemet dolgoztam ki.
Az én álmom A Budaörsi TEHETSÉG PROJEKT, amit a Budaörsi NŐ közösség a Budaörsi Tanodával együttműködve valósít meg.
A Budaörsi TEHETSÉG PROJEKT egy kincsesláda köré épül. Ez egy budaörsi tehetség MUTATÓ program, aminek az a lényege, hogy felkutassuk és bemutassuk Budaörs tehetségeit, majd pedig építő közösségé kovácsoljuk őket, A Budaörsi NŐ közösséghez hasonlóan. A ládába a verseny győztesének gyűjtünk felajánlásokat, amit csak a díjátadáskor nyithat ki.
A versenyre októberben kerül sor.
Ez a projekt az én álmom.
Viszont, mi van akkor, ha mélyebb szintre kell lépnünk ahhoz, hogy találjunk egy másik valóságot, mert nem egy valóság létezik, hanem akár több is.
De azt is mondhatnám, hogy a Budaörsi tehetség projekt egy alibi ahhoz, hogy valaki beférkőzhessen a Női Együttható programba, és létrehozzon egy másik álmot, egy másik projektet, pl. egy vándorkiállítást, ami bemutatja ennek a programnak résztvevőit.
Mi van akkor, hogyha az a cél, hogy mindenki hazavihessen egy kiadványt, amiben megtalálja a társai projektjét, és így otthon át tudja gondolni, hogy melyik az a projekt, amihez szívesen csatlakozna.
Projekt a projektben, második szint.
A Budaörsi NŐ mintájára így készítettem el egy tabló kiállítást, és kiadványt, ami bejárhatja az egész országot, példát mutatva és csatlakozásra hívva nőtársainkat.
A projekt nagy leleplezése 2023. június 23-án volt a Fugában, a Női Együttható program záró konferenciáján. A projekt leleplező bemutató 1 óra 14 perckor kezdődik.
Bevallom jó volt látni, hogy erre senki sem számított. Öröm volt látni az örömet.
A Női együtthatók vándorkiállítás és kiadvány projektemmel az volt a célom, hogy összefoglaljam és megmutassam, hogy mennyi mindenre képesek lehetünk.
De ez még csak az út volt, nem értünk még el a végső célhoz.
Vajon el tudunk-e jutni a harmadik szintre, ami még Leonardo Dicapriónak is csak segítséggel sikerült?
Mert a cél az, hogy felkutassam mások szuperképességeit.
Ez volt a meglepetés a meglepetésben is, hisz a szervezők ekkor már tudták, hogy tablókkal és kiadvánnyal készülök, és nem szerettem volna ha ők is kimaradnak a „hűha hatásból”.
Így elkészítettem a végső nagy projektemet, a SzuperERŐD-öt.
A SzuperERŐD, egy szuper erőd, ahol megmutathatod a szuper erőd.
Egy olyan gyűjtőhely, ahol közös projektek valósulhatnak meg, ahol álmok vállhatnak valóra. A szupererod.hu weboldala és közösségi oldala már elkészült, és várja, hogy feltöltsük tartalommal.
A SzuperERŐDhöz olyan hölgyek jelentkezését várom, akik szeretnének kilépni a hétköznapok rutinjából, és nagyot álmodni. Akik nem elegészenek meg azzal, hogy megfőzik az ebédet, akik valóra akarják váltani az álmukat!
Mert tudom, együtt képesek vagyunk rá!
Egy olyan falvakon, városokon átívelő közösségi hálót szertnék kialakítani, amihez büszkeség tartozni. Aminek jó a tagjává válni, és a részesének lenni.
Az első projekt, amit szeretnék véghez vinni, az a Női Együtthatók vándorkiállítás eljuttatása az ország több pontjára, hogy jobban megismerhessük egymást, és össze csatlakozhassunk különböző települések szuper nőivel.
A második lépés, pedig egy különleges program a Nők elleni erőszak megszüntetésének világnapján.
Így jött létre a SzuperERŐD, ahol használhatod a szuper erőd! <3
Ha szeretnél rájönni, hogy mi a TE szupererőd csatlakozz hozzánk! Jelentkezz a szupererod@gmail.com e-mail címen, vagy telefonon a +36/70-285 5287-es telefonszámom!
Valósítsuk meg a TE álmaidat is!
A témával kapcsolatos oldalak és cikkek:
A 10 jó cselekedetről készült riport a Család Barát magazinban.
A Nők Magyarországért díjról bővebben.