Rólam

Marcinka – Májer Emese vagyok, a SzuperErőd Alapítvány kurátora.

1985-ben születtem Baján.

A Dózsa György Utcai Általános Iskolában kezdtem a tanulmányaimat Hercegszántón.

Baján érettségiztem a Bányai Júlia Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskolában.

Közösségi munkámat Bányais emlékéremmel jutalmazták.

Az érettségit követően idegenforgalmi szakmenedzser képzésre jártam két évig.

A Dunaújvárosi Főiskolán végeztem újságíró és üzleti kommunikátor szakirányokon.

Ezt követően pedig elvégeztem egy médiatechnológus asszisztens képzést.

Mindeközben a Dunaújvárosi Főiskolán lehetőségem nyílt arra, hogy a TV2 Akadémia kihelyezett képzésén is részt vegyek, és operatőrnek, videó vágónak és szerkesztő riporternek tanultam.

A főiskolai televízió (DUFtv), és az újság (ZÉHÁ)  főszerkesztőjeként dolgozhattam, amíg diák voltam.

Szakmai és közösségi munkámat Déry János emlékéremmel jutalmazták.

A Főiskola után a Bajai Televíziónál dolgoztam operatőr, videóvágóként, ezt követően pedig a Szigetszentmiklósi Televízió munkatársa lettem, szintén operatőr, videóvágóként.

  1. augusztusában kezdtem el a munkát a Budaörsi Infó-nál, ahol jelenleg is vezető-szerkesztőként dolgozom.

A Budaörsön töltött elmúlt 10 év alatt voltam a Városi Ifjúsági Klub munkatársa is, ahol programszervezés és marketing volt a szakterületem. 2018 óta a Budaörsi Tanoda önkéntese vagyok, és a budaörsi Vöröskereszt alapszervezetének aktív tagjai is vagyok, 2020 óta pedig az alapszervezet elnöke.

  1. június 1-én szerveztem meg Budaörsön az első A Budaörsi NŐ fotókiállításomat, ahol 10 olyan nőt mutattam be, akiknek élete, munkássága példaértékű.

A következő években is folytattam ezt a hagyományt, és 2020. március 8-án zártam le ezt a sorozatot, Emlékeink című fotókiállításommal, amivel az elmúlt évek Budaörsi Nőit mutattuk be a Városházán egy kiállítás keretén belül (5 év, 50 Budaörsi NŐ).

2019-ben és 2020-ban A Budaörsi NŐ mintájára megvalósítottam a Szigetszentmiklósi Vöröskereszt, és az Önkormányzat felkérésére A Szigetszentmiklósi NŐ kiállítást is.

Ez a kiállítás után a koronavírus-járvány egy új helyzet elé állított, és rájöttem, hogy most nem annak van itt az ideje, hogy létrehozzunk egy új kiállítás sorozatot, hanem hogy cselekvésre ösztönözzem a közösséget, amit az elmúlt évben létrehoztunk.

Így született meg a 10 jó cselekedet. Ennek a projektnek a keretén belül arra kértem A Budaörsi Nőket és a támogatóinkat, hogy egy éven keresztül vegyenek részt a programunkban, és segítsenek a budaörsieknek.

A segítségükkel így egy éven keresztül haj adományokat gyűjtöttünk, és rászoruló betegek számára segítettünk igazi hajból készült parokához jutni, laptopokat gyűjtöttünk a rászorulók számára, nagytakarítást szerveztünk a városban, hangszereket gyűjtöttünk, anyák-napi meglepetést szerveztünk, az időseknek segítettünk, kutyás felvonulást szerveztünk, felhívtuk a figyelmet a felelős állatartásra, kifestettük a Budaörsi Tanodát és a Sthelo Gyermekotthont, leburkoltuk a BULAKE tároló helyiségét.

2020-ban Nők Magyarországért Díjra jelöltek, ahol a szociális kategóriában országosan, a harmadik legkiemelkedőbb hölgy közé választottak be.

2022-ben A NINCS minden rendben! című szabadtéri tárlattal hívtam fel a figyelmet a nők elleni erőszak megszüntetésére.

2023-ban tehetségmutató programot indítottam A Budaörsi TEHETSÉG címmel. A projekt célja az volt, hogy összehozza a tehetséges fiatalokat, és fellépési lehetőséget biztosítsunk a számukra.

Ebben az évben bekerültem a Tehetségkutató tervemmel a Női Együtthatók mentorprogramba, ahol létrehoztam egy vándorkiállítást, ami 30 tehetséges nő munkásságát mutatja be.

2024-ben létrehoztam a SzuperErőd Alapítványt, aminek az a célja, hogy támogassa a tehetséges fiatalokat, nőket, és a hátrányos helyzetű csoportokat.

Ebben az évben a TESCO „Ön választ, mi segítünk” pályázatán különdíjat nyert az Alapítványom a Budaörsi Barack család mese sétálója projekt tervével.

Ezt a különleges mese sétálót 2024. júliusában adtuk át a budaörsieknek a Nap-Hegyi Parkerdőben.

A SzuperErőd Alapítvány azt a célt tűzte ki maga elé, hogy minden évben teljesíti egy tehetséges nő álmát. 2024-ben Baláti-Bredák Alexandra kívánságát  váltjuk valóra.

Segítünk neki az első könyve kiadásában, ami a szivárvány babákról szól.

Azért támogatjuk ezt a projektet, mert szükség van egy olyan segítő, támogató közösségre, ahol segítséget kapnak azok a nők, akik elveszítették a gyermeküket.

 

Hiszek abban, hogy az élet nem verseny, hanem együttműködés! Ennek fényében valósítom meg a projektjeimet, és élem a mindennapjaimat!