(SzuperERŐD, 2023. augusztus 23.) A Női együtthatók vándorkiállítás második állomása Pécsvárad volt. 2023. augusztus 19-én és 20-án láthatták az érdeklődők a kiállított tablókat a pécsváradi vár udvarán. A kiállítást a helyszínen Nagy Szilvia, Kiss-Bakucz Orsi, Marcinka-Májer Emese és Nagyné Csik Adrienn készítette elő a vendégek fogadására.
Pécsváradon augusztus hónapban Szent István napokat tartanak. Különböző hagyományőrző programok és műsorok (többek között Várszínház és zenekarok) kapnak otthont ilyenkor a településen.
Augusztus 19-én tartotta az önkormányzat az ünnepi testületi ülését a pécsváradi vár udvarán. Ezen a napon a város kitüntetésben részesítette azokat a pécsváradi vagy környékbeli embereket, szervezeteket, akik hozzájárultak a város közösségének jobbá tételében, fejlődésében.
Ilyenkor a vár udvarát nem csak az István király Szálló vendégei, hanem az ünnepi közgyűlés résztvevői, meghívott vendégei lepik el.
Ennek apropóján kapott lehetőséget a Női Együtthatók vándorkiállítás is, hogy minél több ember megismerhesse a képek által a tervezett projekteket.
Augusztus 19-én lelkesen összeállítottuk a képeket a vár udvarán a színpad melletti területen, nagyon szép környezetben.
Miután a kiállítás készen állt a látogatók számára is, megtekintettük a vár látnivalóit, és ellátogattunk a szomszédos Zengővárkonyba is.
Másnap, augusztus 20-án kenyérszentelés és koszorúzási ünnepség zajlott a helyszínen, az Európa téren pedig népünnepélyt tartottak: a Pécsváradi Városi Tűzoltózenekar és a Pécsváradi Nyugdíjas Egyesület örömtáncosai léptek fel.
Apaceller Gergely, Apeceller Péter és Apaceller-Czigola Orsi műsorát is hallhatta közönség.
Az estét utcabál zárta a mohácsi NGR zenekarral.
A Női együtthatók kiállítás már az első napon nagy sikernek örvendett. Nagyon sokan gratuláltak és tetszésüket fejezték ki személyesen, és online csatornán keresztül is.
Bevallom, nem számítottam ekkora sikerre.
Talán ekkor éreztem igazán, hogy milyen hihetetlen „erőt” ad nekem – és úgy érzem a program többi résztvevőjének is – a Női Együttható mentorprogram.
Sok érdeklődő kíváncsi volt a program részleteire, ezen időszak történéseire. Leginkább a mentorprogram sokszínűsége, a Női Együttható tagok bátorsága és elkötelezettsége projektjeik iránt fogta meg a kiállítás látogatóit.
Leírhatatlan érzés egy ilyen nagyszerű kiállítás egyik szereplőjének lenni. „Első beavatásomnak” is tekinthető, de jó értelemben vett izgatottság járt át a napokban.
Új erőt ad a projektem folytatásához, hiszen egy tehetségpont (Zengő TehetségPont a neve a megvalósult álmomnak) működtetése és fenntartása nem kis feladat.
A kiállítás előtt és közben is érkezett ötlet, hogyan tudnánk a mai gyerekeknek és fiataloknak olyan foglalkozásokat és programokat nyújtani, ami nem csak a korosztály igényeit elégíti ki, hanem tanulmányi eredményeiktől függetlenül (ezt mindig szeretem kihangsúlyozni!) megtalálni számukra azokat a képességterületeket, amelyekben nem csak tehetségesek, hanem egyszerűen örömüket lelik a tevékenység során.
Ez nagy segítség lehet a későbbiekben, amikor a pályaválasztásra kerül sor. Eddig felmérések történtek a jelentkező fiatalok számára, milyen területen érdemes elindulniuk, valamint különböző országos és nemzetközi pályázatokon vesznek részt a tehetségígéreteink. Pécsre viszünk csoportot Robotika foglalkozásra, amelyen a 10-14 éves gyerekek ismerkedhetnek meg a programozás rejtelmeivel. Ebben a partnerünk a Robotika Pécs, Morvai Levente vezetésével.
A közeljövő tervei: Robotika foglalkozás 4 éves kortól, TSMT torna, LEGO-klub – ősztől már elérhetőek lesznek nem csak a pécsváradi, hanem a környező településeken élő gyermekek számára is.
A vándorkiállítás pécsváradi megvalósulásában sokan segédkeztek.
Többek között a főszervező: Marcinka-Májer Emese (A SzuperERŐD közösség alapítója, a Budaörsi Tehetség program megálmodója)
Wagner József (zenetanár, karnagy, a Zengő Művészeti Egyesület tagja)
Gászné Bősz Bernadett (a Pécsváradi Vár vezetője)
Fullér Zoltán (a Pécsváradi Sportkör elnöke)
Józsa-Papp Éva (a Zengővárkonyi Református Általános Iskola vezetője)
Kiss-Bakucz Orsi (a Női Együttható tagja, a Diósdiak Diósdért projekt megvalósítója)
Nagyné Csík Adrienn (a Női Együttható program tagja, a Koroncói Bodzácska tündérkeresztanyja)
és természetesen a Női Együttható mentorprogram Tétényi Évának és Huszár Daniellának köszönhető, nélkülük nem találtunk volna egymásra.
Hálás vagyok a Női Együtthatónak nem csak azért, amiért szakmailag nyújtottak.
Ennél sokkal többet kaptam: olyan nagyszerű nőkkel ismerkedhettem meg, akiknek a kitartása, elszántsága és motiváltsága példát mutatnak nem csak nekem, hanem mindenkinek.
Egymást segítve és inspirálva sokkal jobb végigmenni azon a göröngyös, akadályokkal teli úton, amely a projektem további sikereihez vezetnek.