Nem sikerült leleplezni a SzuperNyuszi Kommandót!

2024. március 27-én bevetésre indult a SzuperNyuszi Kommandó! 

Úgy döntöttünk, hogy hagyományteremtő jelleggel, Húsvét közeledtével, meglepünk valakit, és titokban feldíszítjük a fáját, így „SzuperErődösítettük” a tojásfa díszítés hagyományát.

Az első célpontunkat Budaörsön, a Farkasréti úton találtuk meg!

 

Susogtak a fülek, mozogtak a farkincák, és hip-hop! Pikk-pakk a szomorú fából boldog tojásfa lett!

De mi a kutyafüle az a tojásfa? ?  ?

A tojásfestéstől a locsolkodásig Magyarországon számtalan nagymúltú húsvéti szokást és tradíciót ismerünk, napjainkban viszont egyre több településen jelennek meg úgynevezett tojásfák az ünnepet megelőzően, ami újdonságként hat.

Ez nem véletlen, hiszen ez a hagyomány nem köthető közvetlenül hazánkhoz, hanem nyugatról gyűrűzött be.

A tojásfa legelőször még Németországban vált elterjedtté. A nevéből nem nehéz kitalálni, hogy mit is takar a gyakorlatban, a németek nemes egyszerűséggel festett tojásokat akasztgatnak a fák ágaira.

Érdekesség, hogy valójában a történészek sem tudják pontosan, honnan ered. Az biztos, hogy Németországban a családok most már évszázadok óta így készülnek a tavaszi ünnepre.

Egyes helyeken a kertekben álló fákra helyezik fel a tojásokat, de van olyan verziója is, amikor a fák, jellemzően magnólia vagy cseresznyefák ágat vázába téve díszítik fel a lakáson belül.

Ha valaki kedvet kapott volna hozzá: a tojásfa elkészítése rendkívül egyszerű. Keressünk egy ágat, fessünk tojást gyermekeinkkel, unokáinkkal, majd szalagra erősítve már mehetnek is a helyükre.

 

 

A remek álruhának köszönhetően a SzuperNyuszi Kommandó kilétére nem derült fény. Amilyen gyorsan jöttek, olyan hirtelen suhantak tovább.

 

 

Másnap ezt a fotót találtuk a Suhajda Cukrászda közösségi oldalán! 

Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánunk mindenkinek!